sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaROLNIKJaki olej zastosować w skrzyni w C-360

Jaki olej zastosować w skrzyni w C-360

Ciągniki Ursus C-360, wybitne maszyny rolnicze w swoim gatunku, wymagają szczególnej troski o ich skrzynię biegów. Właściwy dobór oleju do skrzyni biegów ciągnika, nie tylko zapewnia płynną pracę przekładni, ale także znacznie wydłuża żywotność całego układu. W kontekście modelu C-360, zdecydowanie polecamy olej przekładniowy GL-4 80W/90, który jest dedykowany do tego typu maszyn. Jest to olej o klasie lepkości 30/40, doskonale odporny na intensywne działanie wysokich temperatur.

Jaki powinien być poziom oleju w silniku c-360?

Kiedy mowa o oleju silnikowym w Ursusie C-360, odpowiedni poziom litrów oleju to klucz do prawidłowej pracy silnika. Standardowo, silnik w modelu C-360 powinien być wypełniony około 7.5 litrami oleju. Przy czym warto pamiętać, że zawsze należy sprawdzać poziom oleju na zimnym silniku, ponieważ gdy jest gorący, może to wprowadzić błąd pomiaru.

Olej przekładniowy GL-4 80W/90 5l BDG C-360

Polecany olej przekładniowy GL-4 80W/90 jest doskonałym wyborem dla skrzyni biegów ciągnika C-360. Ten rodzaj oleju zapewnia doskonałą ochronę przekładni, redukuje hałas pracy skrzyni biegów i zwiększa jej wydajność. W przypadku przekładni C-360, wymiana oleju przekładniowego powinna nastąpić co najmniej raz do roku.

Skrzynia biegów Ursus C 360

Skrzynia biegów w modelu Ursus C-360 jest jednym z kluczowych elementów tego ciągnika. Wymaga ona specjalistycznego oleju hydrauliczno-przekładniowego, aby zapewnić prawidłową pracę. Wybór odpowiedniego oleju do skrzyni biegów ma bezpośredni wpływ na długowieczność przekładni C-360.

Jak często należy wymieniać olej w ciągniku Ursus C-360?

Pytanie o to, jak często należy wymieniać olej, dotyczące ciągnika Ursus C-360, jest często zadawane przez właścicieli tych maszyn. Na ogół, olej silnikowy powinien być wymieniony co 100-150 godzin pracy silnika. Natomiast olej w skrzyni biegów powinien być wymieniany co 400-500 godzin pracy. Jednak wymiana oleju silnikowego i wymiana oleju w skrzyni biegów ciągnika powinny być przeprowadzane zgodnie z instrukcją obsługi, ponieważ wiele czynników może wpływać na te okresy.

Czy olej w skrzyni biegów ciągnika Ursus C-360 należy wymieniać w tym samym czasie co olej silnikowy?

Wymiana oleju w skrzyni biegów i wymiana oleju silnikowego nie muszą następować jednocześnie. Jednak dobrą praktyką jest zrobienie tego jednocześnie, jeżeli poziomy oleju w obu miejscach są niskie, lub jeżeli maszyna została narażona na intensywne użytkowanie.

Jaki kupić olej silnikowy do Ursusa C-360?

Wybór odpowiedniego oleju silnikowego do Ursusa C-360 jest kluczowy dla długotrwałej i efektywnej pracy silnika. Zaleca się stosowanie oleju o klasie lepkości 10W-40, który jest dostosowany do pracy w różnych warunkach temperaturowych. Olej ten zapewnia doskonałe smarowanie, chroni przed korozją i utrzymanie odpowiedniego ciśnienia oleju. Pamiętaj jednak, że oprócz regularnej wymiany oleju, konieczne jest także regularne sprawdzanie i wymiana filtra oleju silnika, który ma bezpośredni wpływ na czystość oleju i skuteczność smarowania.

W przypadku ciągników Ursus, niezależnie od modelu, kluczowe jest regularne serwisowanie i dbałość o odpowiednie czynniki eksploatacyjne, takie jak wymiana filtra oleju czy kontrola pompy wtryskowej. Pamiętaj, że tylko właściwa pielęgnacja zapewni długą i bezproblemową pracę Twojej maszyny.

Jacek Stos
Jacek Stoshttps://malyogrod.pl
Jacek, 45-letnim ogrodnikiem pasjonatem z doświadczeniem w projektowaniu i pielęgnacji ogrodów oraz w uprawie roślin. Moją pasją jest dbanie o piękno przyrody od dzieciństwa. Posiadam szeroką wiedzę oraz umiejętności, które chętnie wykorzystuję w pracy. Ogród jest moją pasja.
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments