Bestsellery
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Uchwyt noża, adapter noża, piasta noża, kosiarki, traktorka, husqvarna, partner, mcculloch, jonsered, rally, poulan, ayp, craftsman.

Uchwyt noża, adapter noża, piasta noża należy rozdzielić jako:

części do kosiarek traktorków, wówczas mamy do czynienia z piastą noża, ona przenosi prędkość obrotową z silnika poprze pasek klinowy kosiarki traktorka, na nóż traktorka. Piasta noża to trzy podstawowe elementy; obudowa stanowiąca odlew-wtrysk, wałek noża i łożyska. Wałek noża jest wykonany z „miękkiego materiału” ulegającemu odkształceniu w przypadku spotkania noża z przeszkodą, obudowa jest dodatkowym buforem „pęka” gdy uderzenie przenoszone z noża do kosiarki, jest tak duże, że odkształcenia wałka nie jest wystarczające, łożyska wiadomo umożliwia ruch obrotowy wałka ( na marginesie łożyska stosowane w piastach Husqvarny są łożyskami numerycznymi w mm polecam polskie łożyska kraśnik, mimo, że została kupiona przez chińskiego inwestora to nadal bardzo dobre łożyska), taka konstrukcja umożliwia w przypadku awarii zakup, uszkodzonych podzespołów i chroni element konstrukcyjny nośny czyli osłonę agregatu ( która na marginesie w przypadku 5-8 letniego traktorka jest droższa niż cały traktorek)

adapter noża, uchwyt noża rozpatrujemy, jako części do kosiarek spalinowych, bezpośrednio zamontowaną na wale silnika, przenosząca prędkość obrotową z silnika na nóż kosiarki. Adapter kosiarki jest elementem umożliwiającym połączenie silnika z nożem kosiarki, jednocześnie adapter kosiarki chroni wał sinika przed uszkodzeniem w przypadku spotkania noża kosiarki z przeszkodą. W latach dziewięćdziesiątych, na adapterach montowano podkładki cierne, nóż do kosiarki po spotkaniu z np.: kamieniem, kością pozostawiona przez ulubienia, lub studzienka kanalizacyjną „ślizgał” się na podkładce ciernej, podkładka ulegała uszkodzeniu, nóż do kosiarki nie przenosił prędkości obrotowej silnika, a użytkownik,” słyszał łomot” i wyłączał silnik kosiarki. Obecnie adaptery noży są spiekami, nie są elementami odlewanymi, to upraszczając metalowy proszek wtryskiwany pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze do formy, taki adapter kosiarki jest „wystarczająco kruchy” aby pęknąć i przejąć energię i nie pozwolić uszkodzić silnika.

uchwyt noża, adapter noża, piasta noża, kosiarki, traktorka, Husqvarna, Partner, McCulloch

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl